Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieli chronić, zamiast tego pobili

Data publikacji 13.01.2012

Policjanci z Wawra ustalili kim byli sprawcy pobicia podczas balu sylwestrowego. Wspólnie z wydziałem realizacyjnym Komendy Stołecznej zatrzymali 20-latków, Roberta T. i Sebastiana K. Zgodnie z założeniem mieli oni chronić gości jednego z sylwestrowych bali. Zamiast tego dotkliwie pobili młodego mężczyznę, który wyszedł na chwilę z sali, żeby zapalić papierosa.

Policjanci zostali powiadomieni, że podczas nocy sylwestrowej na jednym z bali doszło do pobicia. Pokrzywdzony został zabrany do szpitala, miał złamany nos i liczne obrażenia głowy.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, z którego wynikało, że podczas zabawy pokrzywdzony wyszedł z sali na powietrze zapalić papierosa, kiedy wracał ochrona nie wpuściła go już z powrotem do środka. Najpierw wywiązała się krótka wymiana zdań, a po chwili ochroniarze zaatakowali mężczyznę i bardzo dotkliwie go pobili. Pokrzywdzony stracił przytomność, miał złamany nos i poobijana głowę. Trafił do szpitala.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Wawra. Bardzo szybko dotarli do świadków zdarzenia, których wnikliwie przesłuchali. Dalsze czynności operacyjne pozwoliły na ustalenie trzech sprawców pobicia. Całą trójka została zatrzymana jednocześnie wspólnie z wydziałem realizacyjnym Komendy Stołecznej Policji. 20-letni Robert T. i Sebastian K. (lat 20) trafili do policyjnych cel.

Po skompletowaniu materiałów dowodowych wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty.

dt, jw

 

Powrót na górę strony