Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobicie z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu

Data publikacji 12.01.2012

Policjanci z Wawra dotarli do dwóch sprawców ciężkiego pobicia młodego człowieka. 33-letni Dariusz M. i 27-letni Rafał D. zaatakowali siedzącego z dziewczyną na przystanku mężczyznę. Pokrzywdzony uległ poważnym obrażeniom wewnętrznym. Sprawcy usłyszeli zarzuty pobicia, którego skutkiem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu.Może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

W październiku na jednym z przystanków autobusowych w Wawrze do siedzącej pary podeszło 3 mężczyzn i bez słowa zaatakowało młodego chłopaka. Napastnicy bardzo dotkliwie pobili swoją ofiarę. Pokrzywdzony był hospitalizowany i uległ ciężkiemu uszczerbkowi na zdrowiu.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu przy ulicy Mrówczej. Zawiadomienie pokrzywdzonego i zeznania świadka były bardzo lakoniczne i oszczędne w jakichkolwiek szczegółach dotyczących samych sprawców. Pokrzywdzony i jego dziewczyna ewidentnie bali się napastników. Kilkumiesięczna, wytężona praca operacyjna pozwoliła w końcu dotrzeć policjantom do dwóch sprawców. Dariusz M. i 27-letni Rafał D. zostali zatrzymani.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił w prokuraturze na przedstawienie mężczyznom zarzutów z art. 158 $2 Kodeksu Karnego, za co grozi do 8 lat więzienia. W sądzie zastosowano wobec podejrzanych tymczasowy areszt. Zatrzymanie trzeciego męzczyzny to juz tylko kwestia czasu.

dt, jw

 

Powrót na górę strony