Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał przez okno, rewolwerem groził policjantom

Data publikacji 09.01.2012

54-letni mieszkaniec Otwocka, będąc pod wpływem alkoholu najpierw strzelał przez okno, a następnie na klatce schodowej bloku. Interweniujących policjantów „przywitał” celując do nich z broni. Po obezwładnieniu, okazało się, że była to broń gazowa. Przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Jak ustalili  otwoccy policjanci, po skończonej pracy 54-letni mieszkaniec Otwocka, zakupił alkohol. Będąc w domu, zabrał się za czyszczenie posiadanej przez siebie broni. W pewnym momencie wpadł na pomysł, by sprawdzić działanie swojego rewolweru. Z zebranych przez mundurowych informacji wynika, że pierwsze strzały padły przez otwarte w jego mieszkaniu okno. Kolejne zostały już oddane na klatce schodowej bloku, w którym mieszkał mężczyzna.

Oficer dyżurny komendy w Otwocku, natychmiast po informacji o oddanych strzałach na jednym z otwockich osiedli, wysłał tam podległe mu załogi policyjne.

Funkcjonariusze prewencji, którzy  ustalili mieszkanie, z którego padły strzały. Zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który „przywitał” policjantów wycelowaną w nich bronią. Został on błyskawicznie obezwładniony i osadzony w policyjnym areszcie. Mundurowi ustalili, że posiadany przez zatrzymanego rewolwer jest bronią gazową.

54-letni mieszkaniec Otwocka, usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

dt, js
 

Powrót na górę strony