Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niezapowiedziana wizyta

Data publikacji 05.01.2012

Policjanci z Piaseczna zatrzymali wczoraj dwie kobiety narodowości rumuńskiej, które próbowały okraść jeden z domów na terenie miasta. Próba jednak zakończyła się fiaskiem ponieważ w trakcie plądrowania lokalu, przebudziła się ze snu jego właścicielka, która poinformowała o zdarzeniu policję. Teraz zatrzymane kobiety usłyszą prawdopodobnie zarzut naruszenia miru domowego za co grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Informację o zdarzeniu oficer dyżurny otrzymał wczoraj kilka minut przed 14.00. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol. Policjanci po przybyciu pod wskazany adres zastali właścicielkę domu oraz dwie kobiety narodowości rumuńskiej.

Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej, podczas popołudniowej drzemki usłyszała w pewnym momencie odgłosy w sąsiednim pokoju otwieranych mebli. Kiedy wstała, aby zobaczyć, co się dzieje, zauważyła nieznaną jej kobietę, która całkowicie była zaskoczona takim obrotem sprawy. Również przed domem stała druga kobieta, której również właścicielka nie znała.

Szafy w pomieszczeniach domu były pootwierane, a kobiety zaczęły się bardzo pokrętnie tłumaczyć, powodem swojej wizyty. Następnie chciały opuścić posesję, ale bramka przez którą weszły zatrzasnęła się i nie mogły wyjść. Właścicielka w międzyczasie powiadomiła policję.

Policjanci zatrzymali 25-letnią kobietę i o rok młodszą jej kompankę. Zatrzymane prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszą zarzut naruszenia miru domowego. Czyn ten zagrożony jest karą do roku pozbawienia wolności.

Na przykładzie zaistniałego zdarzenia apelujemy, aby nawet podczas obecności w mieszkaniu zamykać drzwi na zamek, ponieważ niejednokrotnie to okazja czyni złodzieja. Tym razem czujność właścicielki uchroniła ją od nieszczęścia.

ea/mp

Powrót na górę strony