Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali "nieproszonych" gości

Data publikacji 04.01.2012

Podczas zabawy zorganizowanej w jednej z sal należących do Straży Pożarnej w gminie Kołbiel, przyjechała grupa „nieproszonych” osób. Pomiędzy gośćmi zabawy, a przybyłymi mężczyznami wywiązała się sprzeczka, podczas której w wyniku uderzenia, ciężko ranny został 21-latek. W tej sprawie policjanci z Karczewa zatrzymali już trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu otwockiego.

Zabawa odbywała się w gronie znajomych, którzy w sześćdziesięcioosobowej grupie postanowili powitać Nowy Rok w remizie OSP w gminie Kołbiel. Przed sylwestrem zrobili listę chętnych, zebrali składki i prowiant. Nic nie zapowiadało, że ta noc zakończy się tak tragicznie.

Policjanci z posterunków policji z Kołbieli i Celestynowa podlegających pod karczewski komisariat, przez dwa ostatnie dni docierali do niemal wszystkich uczestników tej zabawy. Według ich ustale, wszyscy bawili się dobrze do momentu, gdy w remizie pojawiło się trzech niezaproszonych na imprezę młodych mężczyzn. Ci ostatni zachowywali się agresywnie. Gdy któryś z uczestników zwrócił im uwagę, że nie są tu mile widziani, w odpowiedzi posypały się wulgaryzmy.

Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że w pewnym momencie nieproszeni goście, próbowali przelać złość na jednego z młodych chłopaków. To najprawdopodobniej wtedy 21-latek próbował ich uspokoić i zapobiec agresji. Niestety w tym momencie został on uderzony, a upadając uderzył tyłem głowy w stojącą ławkę i w betonową posadzkę. Natychmiast poszkodowanemu chłopakowi udzielono pomocy. Poszkodowany utracił przytomność i z poważnymi obrażeniami głowy trafił do jednego z otwockich szpitali, gdzie przeszedł skomplikowaną operację.

Trzech mężczyzn, którzy wszczęli awanturę, widząc co się stało, błyskawicznie wybiegło z sali.

Policjantom, którzy po wezwaniu przybyli na miejsce tego zdarzenia, udało się ustalić personalia osób podejrzanych. Policjanci zatrzymali ich po 48 godzinach. W chwili zatrzymania wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Mężczyźni w wieku od 20 do 22 lat to mieszkańcy powiatu otwockiego.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku. Przypominamy, że przestępstwo bójki lub pobicia, gdy jego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

ea/js
 

Film film_otwock


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik film_otwock (format flv - rozmiar 2.49 MB)

Powrót na górę strony