Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli złodzieje miedzi

Data publikacji 03.01.2012

Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież miedzianych rur spustowych z kamienic przy ul. Freta zatrzymali dzielnicowi przy ul. Dubois. Rynny „zniknęły” z budynku pod koniec grudnia 2011 r. Sprawców policjanci namierzyli dzięki kamerom miejskiego monitoringu i doskonałemu rozpoznaniu środowiska złodziei. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym. Obu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego roku ze ścian dwóch budynków przy ul. Freta zniknęły nowe rynny miedziane. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci zaczęli pracować nad sprawą. Okazało się, że amatorzy miedzi nie zauważyli, że w trakcie dokonywania kradzieży towarzyszyły im kamery miejskiego monitoringu, które zarejestrowały całe zdarzenie.

Policjanci oglądając nagrania i mając wiedzę na temat środowiska przestępczego ustalili tożsamość obu mężczyzn. Od tego momentu zaczęli szukać Konrada S. (20 l) i Adriana L (23 l.). Ich dane przekazano dzielnicowym, którzy wczoraj zatrzymali sprawców przy ul. Dubois. W chwili zatrzymania sprawcy byli trzeźwi i nie przyznawali się do popełnienia czynu.
Po sprawdzeniu danych Adriana L., okazało się, że rozesłano za nim list gończy - za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Recydywista ma zasądzoną karę 1,5 roku pozbawienia wolności.

Ponadto Adrian L. prawdopodobnie miał związek z usiłowaniem kradzieży kół z alfy romeo przy ul. Inflanckiej 10 grudnia.

Dzisiaj sprawcy usłyszą zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat więzienia.

ah.to


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.88 MB)

Powrót na górę strony