Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czynna napaść i uszkodzenie radiowozu

Data publikacji 03.01.2012

Najpierw awanturował się w domu, potem napadł na interweniujących policjantów, na koniec uszkodził drzwi od radiowozu. 57-letni Waldemar S., dobrze znany funkcjonariuszom komisariatu w Wesołej, został zatrzymany i osadzony w ośrodku dla osób nietrzeźwych. Dziś usłyszy zarzut czynnej napaści na policjantów i zniszczenia mienia.

Policjanci z Wesołej zostali skierowani na interwencję w związku ze zgłoszeniem awantury domowej. Pomocy wzywała 16-letnia córka pijanego i agresywnego mężczyzny. Funkcjonariusze doskonale znali 57-letniego Waldemara S., do którego właśnie jechali. Wcześniej wielokrotnie podejmowali interwencje wobec jego osoby.

Na miejscu w rozmowie z pokrzywdzoną stróże prawa ustalili, że ojciec wrócił pijany do domu i od razu zaczął szaleć, awanturować się i grozić. Obecność policjantów nie zmieniła jego postawy i zachowania. Nadal był rozwścieczony, swoją agresję przeniósł jednak na mundurowych, zaczął się z nimi szarpać, w pewnym momencie rzucił w ich kierunku scyzorykiem.

Funkcjonariusze szybko opanowali sytuację i zatrzymali 57-latka. Podczas przejazdu do komisariatu mężczyzna uszkodził jeszcze drzwi radiowozu. Był kompletnie pijany. Noc spędził w ośrodku dla osób nietrzeźwych. Dziś dochodzeniowcy z komisariatu w Wesołej przedstawią mu zarzuty czynnej napaści i zniszczenia mienia.

dt, jw

 

Powrót na górę strony