Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca zareagował, a policjanci zatrzymali

Data publikacji 02.01.2012

Po północy do policjantów ruchu drogowego z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego prowadzących kontrolę na krajowej "dwójce" podjechał kierowca samochodu ciężarowego. Mężczyzna oświadczył, że przejeżdżając przez skrzyżowanie zauważył dwóch sprawców bijących poszkodowanego. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Tam zauważyli pobitego mężczyznę. Chwilę potem na przystanku autobusowym zatrzymali odpowiadających rysopisowi sprawców pobicia.

W piątkową noc policjanci ruchu drogowego ze Starych Babicach pełnili służbę na terenie gminy Ożarów Mazowiecki. W Ołtarzewie na krajowej "dwójce" rozpoczęli kontrolę pojazdów. Kilka minut po północy funkcjonariuszy zauważył kierowca samochodu ciężarowego. Mężczyzna zatrzymał się i przekazał mundurowym informację o dwóch mężczyznach bijących poszkodowanego. Kierowca opisał sprawców i wskazał miejsce, gdzie doszło do przestępstwa.

Policjanci nie tracąc czasu, natychmiast udali się w rejon opisanego skrzyżowania informując o zdarzeniu dyżurnego. Funkcjonariusze zauważyli pobitego mężczyznę. Wspólnie z pokrzywdzonym udali się w penetracje terenu za sprawcami. Tych zauważyli na pobliskim przystanku autobusowym. Mężczyźni odpowiadali podanemu wcześniej rysopisowi.

Policjanci zatrzymali 20-letnich Piotra Ł. i Marcina R. Mężczyźni byli nietrzeźwi. Mieli od 0,6 do 1,4 promila alkoholu w organizmie. Następnego dnia mieszkańcy ożarowskiej gminy usłyszeli zarzuty pobicia, do których się przyznali i poddali dobrowolnie karze.

dt, ego

Powrót na górę strony