Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował przekupić policjantów

Data publikacji 02.01.2012

Policjanci z Sulejówka zatrzymali pijanego kierowcę, 41-letniego Józefa W. z Warszawy, który nie doś,ć że okazał się sprawcą drogowej kolizji, to jeszcze próbował przekupić policjantów. Zakończyło się to dla niego zarzutem usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym. Teraz czeka go sprawa karna. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjantów z Komisariatu Policji w Sulejówku wezwano na miejsce kolizji drogowej dwóch samochodów. Podczas badania u jednego z kierowców wykryto alkohol. Był nim 41-letni Józef W. z Warszawy. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie samochodem po alkoholu trafił do komisariatu. Podczas zatrzymania, mężczyzna próbował skorumpować policjantów, proponując im  łapówkę. Zakończyło się to stanowczą odmową ze strony stróżów prawa. Mężczyzna trafił ostatecznie do aresztu.

Józefowi W. przedstawiono zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i zarzut usiłowania wręczenie łapówki interweniującym policjantom. Teraz czeka go sprawa karna. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Tymczasowo objęto go policyjnym dozorem.

dt, dn

Powrót na górę strony