Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili patelnią

Data publikacji 02.01.2012

38-letniego mężczyznę zatrzymali kryminalni z Bielan. Sprawca będąc pod wpływem alkoholu, wraz z bratem, dotkliwie pobił patelnią innego mężczyznę. Pokrzywdzony z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Artur G. został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty pobicia powodującego ciężkie uszkodzenie ciała. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Przypomnijmy. Pod konie września do szpitala na warszawskich Bielanach zgłosił się mężczyzna dotkliwie pobity przez mężczyzn znanych mu z widzenia. Pacjent z pękniętą podstawą czaszki i urazem oka został przewieziony do szpitala specjalistycznego, a na miejsce została wezwana policja. Bardzo szybko wyszło na jaw, że do mężczyzny mieszkającego przy ulicy Libawskiej przyszło dwóch znanych mu z widzenia mężczyzn i dotkliwie pobiło go patelnią. Dopiero rano, pokrzywdzony z pomocą kolegi pojechał do szpitala.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Tego samego dnia został zatrzymany Jacek G. 37-latek wraz z bratem poszedł do pokrzywdzonego i bez żadnego powodu dotkliwie pobił mężczyznę. Wówczas wobec Jacka G. sąd zastosował policyjny dozór.

Drugi z braci, 38-letni Artur G. ukrywał się przed organami wymiaru sprawiedliwości. Długo jednak nie pozostał na wolności, gdyż został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego. Sąd zastosował wobec Artura G. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyznom grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Usłyszeli zarzuty pobicia powodującego ciężkie uszkodzenie ciała.

dt, eb
 

Powrót na górę strony