Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za rozbój

Data publikacji 31.12.2011

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali drugiego sprawcę rozboju do którego doszło 2 miesiące temu. 21-latek wspólnie z kolegą dokonał rozboju na młodym mężczyźnie. Sprawcy używając przemocy ukradli zgłaszającemu torbę z zakupami. Wczoraj decyzją sądu Dominik J. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło dwa miesiące temu w Górze Kalwarii. Policjanci z komisariatu zostali powiadomieni o rozboju dokonanym na młodym mężczyźnie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że wieczorem, kiedy wracał ze sklepu z zakupami zaatakowało go dwóch mężczyzn. Sprawcy dotkliwie pobili mężczyznę, a potem skradli torbę z zakupami w której były soki, piwo i napoje. Zaraz po zdarzeniu uciekli.

Policjanci z komisariatu pracowali nad wyjaśnieniem tego rozboju. Na podstawie zebranych materiałów wytypowali jednego ze sprawców. Zatrzymali wtedy 22-letniego Grzegorza D., wobec którego sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Dwa dni temu policjanci zatrzymali drugiego sprawcę rozboju, 21-letniego Dominika J. Mężczyzna już usłyszał zarzut dokonania rozboju. Został doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt. Wczoraj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.
hkk/rm

 

Powrót na górę strony