Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sporządzili cennik na skradziony towar

Data publikacji 01.01.2012

Czerwony opel nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po pościgu został jednak zatrzymany przez policjantów z otwockiego wydziału ruchu drogowego. Za jego kierownicą siedział 33- letni Artur F., a powodem ucieczki nie był raczej brak jakichkolwiek uprawnień przez kierowcę. W kieszeni pasażera policjanci ujawnili amfetaminę, a we wnętrzu samochodu skradzione elektronarzędzia oraz wypisany przez zatrzymanych gotowy już cennik, za które chcieli je odsprzedać.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Otwocku tuż przed sylwestrem, prowadzili działania na ulicach miasta. Na drodze wyjazdowej z Otwocka w kierunku drogi krajowej numer 17, mundurowi postanowili dokonać kontroli drogowej czerwonego opla.

Funkcjonariusze wydali kierującemu polecenie zatrzymania się, jednak samochód zamiast zwolnić, jedynie przyspieszył. Policjanci natychmiast podjęli działania pościgowe, które po kilku kilometrach doprowadziły do zatrzymania zarówno kierującego oplem 33- letniego Artura F., i jak się po chwili okazało pasażera samochodu, którym był jego 23- letni brat Grzegorz F.

Z początku Artur F., próbował przekonać policjantów, że powodem jego ucieczki był tylko fakt, że nie posiada on żadnych uprawnień do prowadzenia pojazdów. Policjanci nie dali się zwieść tym zapewnieniom. W kieszeni 23- letniego Grzegorza F. znalazła się jeszcze torebka z ponad dwoma gramami amfetaminy, a w pojeździe odnalazły się; sprężarki, szlifierki, wiertarki, niwelator, oraz między innymi …maczeta.

Jak ustalili już pracujący przy tej sprawie kryminalni z Otwocka i policjanci z komisariatu w Józefowie, rzeczy te zostały skradzione w dniu 22 i 28 grudnia z pomieszczeń gospodarczych posesji znajdujących się na terenie powiatu.
Podczas przeszukania rzeczy osobistych u zatrzymanych braci F. funkcjonariusze, ujawnili przygotowany przez nich i odręcznie sporządzony cennik, w którym skrupulatnie wymienili oni skradzione przedmioty, a przy każdym z nich wypisali cenę za jaką zamierzali sprzedać skradzione rzeczy.

Funkcjonariusze z Józefowa i Otwocka, w tej sprawie zatrzymali jeszcze 34- letniego Jacka K. właściciela samochodu którym poruszali się sprawcy. Sprawa ta ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają, że ci sami mężczyźni mogli dokonać jeszcze innych podobnych przestępstw, jakie miały miejsce na terenie powiatu otwockiego.

Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
js/rm
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.11 MB)

Powrót na górę strony