Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić kredyty na ponad 130 tys. złotych

Data publikacji 30.12.2011

Policjanci z Ochoty zatrzymali pięć osób, które usiłowały wyłudzić kredyty na 28 tys. złotych oraz 105 tys. złotych. 24-letni Maciej P., 28-letni Marcin A., 34-letni Bartosz R. i 27-letni Sławomir O. zostali zatrzymani, kiedy pojawili się w placówce bankowej, aby odebrać pieniądze. Niedługo później funkcjonariusze zatrzymali również kobietę, która wystawiła fałszywe zaświadczenie. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 8 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło w jednej z placówek bankowych na Ochocie, gdzie mężczyźni zgłosili się aby podpisać umowę kredytową na 28 tys. złotych. Okazało się, że dokumenty przez nich przedstawiane były sfałszowane.

24-letni Maciej P., 28-letni Marcin A., 27-letni Sławomir O. i 34-letni Bartosz R. trafili do komendy przy ulicy Opaczewskiej. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że nie działali sami. Kilkanaście minut później zatrzymali również ich wspólniczkę – Jadwigę S.(l.46), która wystawiła sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu.

W czasie przeszukania samochodu policjanci natrafili również na inne dokumenty świadczące o tym, że mężczyźni starali się o 105 tys. złotych kredytu w innym banku.

Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. W prokuraturze mężczyźni usłyszeli zarzuty posłużenia się sfałszowanymi dokumentami w celu uzyskania kredytu. Grozi im za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowie za pomocnictwo.

dt, ew
 

Powrót na górę strony