Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Te papierosy były bez akcyzy

Data publikacji 30.12.2011

777 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Zatrzymali też mężczyznę, który handlował tymi nielegalnymi papierosami na bazarze. 50-letni obywatel Armenii odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem, zostanie również wszczęta wobec niego procedura deportacyjna w związku z tym, że przebywa na terenie Polski nielegalnie.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi otrzymali informację o mężczyźnie, który na obrzeżach bazaru handluje nielegalnymi papierosami.

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce i podjęli obserwację. Po kilku minutach wszystko się potwierdziło. Stróże prawa faktycznie zaobserwowali, jak mężczyzna sprzedaje przechodniom papierosy, które wyjmuje z wielkich reklamówek.

Policjanci zareagowali błyskawicznie. Okazało się że 50-letni obywatel Armenii miał przy sobie 60 paczek papierosów bez banderoli, resztę ponad 700 opakowań, ukrywał w pobliskim pawilonie handlowym. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 777 paczek, żadna z nich nie miała oznaczeń polskiej akcyzy skarbowej. Ormianin został zatrzymany, a jego trefny towar zabezpieczono.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych 50-latka wyszło również na jaw, że przebywa w naszym kraju nielegalnie. W zawiązku z tym policjanci z wydziału wykroczeń i postępowań administracyjnych podejmą również czynności deportacyjne wobec zatrzymanego.

ea/jw

Powrót na górę strony