Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowe areszty za rozbój

Data publikacji 27.12.2011

Piaseczyńscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy wspólnie i w porozumieniu dokonali rozboju na bezdomnym mężczyźnie. Sprawcy używając przemocy, brutalnie bijąc i znęcając się, ukradli zgłaszającemu telefon komórkowy o wartości 60 złotych. Wczoraj decyzją sądu Sylwester S., Mariusz D., Marcin P. i Rafał B. zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Rozbój zagrożony jest karą do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło nad ranem w Wigilię w Piasecznie. Policjanci z komendy zostali powiadomieni o rozboju dokonanym na bezdomnym mężczyźnie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został napadnięty na imprezie, na której też byli sprawcy. Wtedy zaatakowało go czterech uczestników imprezy. Sprawcy, używając przemocy, brutalnie bijąc i znęcając się nad ofiarą, skradli mu telefon komórkowy o wartości 60 złotych. Gdy dwóch sprawców opuściło imprezę, mężczyźnie udało się wyrwać z rąk dwóch pozostałych napastników i uciec. Na ulicy przypadkowi przechodnie, poproszeni o pomoc, wezwali policję.

Policjanci błyskawicznie pojawili się wskazanym miejscu. W domu gdzie odbywała się impreza zatrzymali dwóch sprawców. Po krótkich poszukiwaniach zatrzymali dwóch kolejnych sprawców. Zatrzymani mężczyźni mieli przy sobie skradziony telefon.

Po ustaleniu okoliczności zdarzenia i zebraniu materiałów w tej sprawie policjanci wnioskowali o tymczasowe areszty dla sprawców rozboju. Mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania rozboju wspólnie i w porozumieniu. Wczoraj decyzją sądu 24-letni Sylwester S., 36-letni Mariusz D., 32-letni Marcin P. i 27-letni Rafał B. zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

ea/hkk

Powrót na górę strony