Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw siostra potem brat

Data publikacji 22.12.2011

Najpierw kredyt w wysokości 15500 złotych wyłudziła siostra, potem podsunęła ten pomył swemu bratu. Ten jednak zanim podpisał umowę na 15 tysięcy wpadł w ręce funkcjonariuszy. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Pragi Południe zatrzymali 21-letnią Justynę M. i jej młodszego o rok brata Mariusza M. Teraz oboje odpowiedzą za swoje czyny. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali informację o podejrzeniu próby wyłudzenia kredytu. Funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami gospodarczymi bardzo szybko wykonali niezbędne sprawdzenia i ustalili, że faktycznie 20-letni Mariusz M.ubiegający się o 15 tysięcy złotych kredytu przedłożył fałszywe dokumenty potwierdzające zatrudnienie i zarobki.

Stróże prawa przygotowali zasadzkę i tuż przed podpisaniem umowy i wypłatą pieniędzy zatrzymali mężczyznę. Na tym jednak nie koniec. Okazało się bowiem, że pomysł z wyłudzeniem pieniędzy z banku podsunęła zatrzymanemu jego siostra. Justyna M. (lat 21) miesiąc wcześniej wyłudziła z tego samego banku 15500 złotych. Kobieta także posłużyła się sfałszowanymi zaświadczeniami.

Po zatrzymaniu Mariusza funkcjonariusze bardzo szybko dotarli do jego siostry. Ona także trafiła do policyjnej celi. Po zgromadzeniu wszystkich materiałów dowodowych stróże prawa doprowadzą dziś zatrzymanych do prokuratury, gdzie rodzeństwo usłyszy zarzuty i zostanie podjęta decyzja o ich dalszym losie.

dt, jw

 

Powrót na górę strony