Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Spółka rodzinna”

Data publikacji 18.12.2011

Parę oszustów zatrzymali śródmiejscy policjanci podczas interwencji w jednym z marketów budowlanych. Ojciec z córką dwukrotnie w ciągu kilku dni oszukali sklep ładując ten sam towar do dwóch wózków i płacąc jeden rachunek. Za oszustwa, których się dopuścili grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

To miała być zwykła interwencja w jednym z marketów budowlanych na Jana Pawła. Policjanci zostali wezwani przez ochronę, by ukarać mandatem mężczyznę, który ukradł łańcuch do piły. Kiedy mundurowi interweniowali w tej sprawie, podbiegł do nich pracownik ochrony i zaalarmował, że w sklepie jest para, która kilka dni temu dokonała oszustwa na sporą kwotę pieniędzy. Zdarzenie zarejestrował sklepowy monitoring.

Mężczyzna z kobietą robiąc zakupy w sklepie pakowali ten sam towar do dwóch wózków. Za jeden zapłacili, a później posługując się tym samym paragonem wywieźli drugi wózek.

Policjanci wyszli ze sklepu za podejrzanym mężczyzną, który skierował się do swojego opla. Wtedy został zatrzymany przez policjantów. Kobieta czekała na niego w jednej z alejek. Na pytanie, co tu robi powiedziała, że czeka na ojca. Jak się okazało, w wózku był towar wartości prawie 2 tysięcy złotych. Łupem miały paść pilarki, wiertarki, szlifierki, wiertła i żarówki.

Andrzej K. (40 l.) i Marta K. zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy przy ul. Wilczej. Mężczyzna przyznał się do oszustwa.

Śródmiejscy policjanci przestawili obojgu zarzuty oszustwa.

mm, ah

Powrót na górę strony