Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna rozwiązana sprawa włamania do kościoła

Data publikacji 15.12.2011

Rafał L. wybił szybę i po drabinie usiłowała włamać się do kościoła na warszawskiej Woli. Jego łupem miał paść biblia. Błyskawiczne działania funkcjonariuszy z Bemowa udaremniły wejście sprawcy do świątyni. 22-latek został zatrzymany po krótkim pościgu. Przy nim mundurowi ujawnili i zabezpieczyli różaniec, który prawdopodobnie pochodzi z kradzieży z innego kościoła. Wczoraj Rafał L. usłyszał zarzuty a dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Tuż przed 23-cią policję zaalarmował świadek. Widział jak dwóch mężczyzn włamuje się do kościoła. Natychmiast oficer dyżurny przekazał komunikat partolą w rejonie, podając rysopis sprawców. Mężczyźni na widok nadjeżdżającego radiowozu uciekli z terenu kościoła.

Przy ul. Płockiej załoga mundurowych z Bemowa zauważyła odpowiadającemu rysopisowi mężczyznę. Rafał L. został zatrzymany. W kieszeni jego kurtki mundurowi ujawnili i zabezpieczyli różaniec.

Jak ustalili policjanci sprawcy do kościoła usiłowali dostać się po drabinie, wybijając okno. Błyskawiczna działania funkcjonariuszy udaremniły wejście sprawców do wnętrza świątyni. W rozmowie z mundurowymi 22-latek przyznał się do przestępstwa ajego łupem miał paść mszał kościelny.

Rafał L. znany jest policji, wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. 22-latek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem działając w okresie recydywy. Kryminalni znają już dane drugiego ze współsprawców jego zatrzymanie jest tylko kwestia czasu. Teraz śledczy wyjaśniają czy zabezpieczony różaniec nie pochodzi z innego tego typu przestępstwa.

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj prokurator zwróci się do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za ten czyn grozi kara do 10 lat więzienia.

W ostanim okresie czasu policjanci Garnizonu Stołecznego, dzięki żmudnej pracy dochodzeniowej i operacyjnej, zatrzymywali juz sprawców włamań i kradzieży do światyń i kościołów na terenie Warszawy. Artykuły o tych sprawach znajdują się we wskazanych linkach:

https://ksp.policja.gov.pl/portal/pl/1/17048/Ukradl_wota_z_kosciola.html?search=287961

https://ksp.policja.gov.pl/portal/pl/1/17044/Odpowie_za_kradziez_i_zniszczenia_w_kosciele.html?search=287961

jb,dn


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.75 MB)

Powrót na górę strony