Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł, pobił i groził spaleniem firmy

Data publikacji 12.12.2011

Do tymczasowego aresztu trafił mężczyzna, który pobił przedsiębiorcę z Targówka i wspólnie z kolegami okradł go. Groził mu przy tym, że spali mu firmę. Przyznał, że wcześniej już raz spowodował u niego pożar. Policjanci potwierdzili interwencję straży pożarnej w firmie pokrzywdzonego przedsiębiorcy. Wtedy jednak ten nie zgłaszał nic do Policji.

Wieczorem przedsiębiorca z Targówka, zobaczył w okolicy siedziby firmy kilku mężczyzn. Postanowił ukryć się i chwilę ich poobserwować. Tak jak przypuszczał ci zaczęli go okradać. Wtedy wyszedł z ukrycia. Niestety była to zła decyzja. Zanim złodzieje uciekli z łupami, jeden z nich rzucił się na niego i dotkliwie go pobił. Groził mu przy tym, że całkowicie spali mu firmę. Przyznał, że wcześniej już raz spowodował u niego pożar.

Za chwilę na miejscu pojawiła się załoga policji z Chodeckiej oraz pogotowie ratunkowe. Przedsiębiorca z urazem nosa trafił do szpitala, a zatrzymani przez policjantów z Targówka złodzieje za kraty. Funkcjonariusze odzyskali cześć skradzionych rzeczy.

Pokrzywdzony wycenił straty na 1000 złotych. Zatrzymani 26 – letni Piotr D. i 23 – letni Norbert P. dostali po jednym zarzucie kradzieży. Trzeci z zatrzymanych 29 – letni Janusz S. usłyszał trzy zarzuty: pobicia, kierowania gróźb karalnych oraz kradzieży w warunkach recydywy. Sąd przychylił się do wniosku policjantów z Targówka i prokuratury i zastosował wobec niego tymczasowy areszt na jeden miesiąc. Policjanci potwierdzili interwencję straży pożarnej w firmie pokrzywdzonego przedsiębiorcy. Wtedy jednak ten nie zgłaszał nic do Policji.

mb,dn

Powrót na górę strony