Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podszywał się pod policjanta

Data publikacji 07.12.2011

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który okradł 83-letnią kobietę metodą „na wnuczka”. 37-letni Paweł D. podszył się pod policjanta i zapewniał babcię przez telefon, że to akcja Policji. Mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut oszustwa, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskować będą również o tymczasowe aresztowanie Pawła D.

Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali dzisiaj rano 37-letniego Pawła D. Mężczyzna w styczniu tego roku oszukał 83-letnią kobietę. Mężczyzna zapukał do drzwi mieszkania w jednym z budynków przy Al. Solidarności. Kobieta zapytała czy to Kuba – syn siostrzenicy. Mężczyzna powiedział, że jest przyjacielem Kuby, który potrzebuje pomocy. Babcia wpuściła mężczyznę do mieszkania. Po pieniądze już razem poszli do banku. Kiedy wrócili, zaniepokojona kobieta, poprosiła by przyjaciel Kuby poczekał na klatce schodowej i weszła do mieszkania. W tym czasie odebrała telefon od mężczyzny, który podał się za policjanta. Poinstruował babcię, że ma oddać pieniądze, bo jest to akcja policji. Kobieta uwierzyła i oddała czekającemu mężczyźnie 12 tys. zł.

Policjanci śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zaczęli pracować nad sprawą. Okazało się, że w banku kamery monitoringu zarejestrowały transakcję, której dokonała starsza pani. Koło babci kręcił się mężczyzna, który ewidentnie pilnował kobiety i czekał na nią. Pozostawała identyfikacja mężczyzny. Policjanci mieli podejrzenie, że może to być 37-letni Paweł D. Wyniki analizy antropologicznej zdjęć monitoringu bankowego potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy. Pozostawało tylko zatrzymanie go.

Dzisiaj o 6 rano policjanci weszli do mieszkania na Pradze Południe i zatrzymali Pawła D. Mężczyzna trafił do śródmiejskiej komendy. Jeszcze dzisiaj zostanie mu przedstawiony zarzut oszustwa. Policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie.

Ah

 

 

Film Podszywał się pod policjanta


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podszywał się pod policjanta (format flv - rozmiar 2.46 MB)

Powrót na górę strony