Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

77-latek zachował zimną krew

Data publikacji 07.12.2011

Zimną krew zachował 77- latek i nie dał się nabrać oszustowi, który podawał się za jego bratanka i próbował wyłudzić od niego 12 tys. złotych . Najpierw zadzwonił do siostry i sprawdził, czy faktycznie jej syn potrzebuje pomocy finansowej. Uzyskując przeczącą odpowiedź, od razu wykręcił alarmowy numer 112. 19-letni Grzegorz R. wpadł w zasadzkę zorganizowaną przez policjantów z Pragi Północ a teraz odpowie za oszustwo. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z północnopraskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zorganizowali w mieszkaniu 77-latka zasadzkę. 19-letni Grzegorz R., który przyszedł odebrać od „wujka” pieniądze był zdziwiony, gdy w nią wpadł.

Zatrzymany tłumaczył się podczas przesłuchania, że miesiąc temu poznał mężczyznę, który zaoferował mu pracę. Godząc się na nią, nie wiedział jeszcze, co tak naprawdę będzie robić. Idąc po odbiór pieniędzy, zorientował się jednak, że jego „robota” to zwykłe oszukiwanie starszych ludzi. Gdyby oszustwo doszło do skutku, 19-latek miał „zarobić” od 200 do 500 złotych.

Prokurator przedstawił Grzegorzowi R. zarzut usiłowania oszustwa i zastosował wobec niego dozór Policji. Za oszustwo może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

dt, mb

Film 77-latek zachował zimną krew


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 77-latek zachował zimną krew (format flv - rozmiar 1.76 MB)

Powrót na górę strony