Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Który z nich pchnął nożem taksówkarza?

Data publikacji 05.12.2011

Śródmiejscy policjanci zatrzymali w pościgu dwóch obywateli Czeczenii, którzy brali udział w awanturze pod jednym z klubów na Świętokrzyskiej. Podczas zajścia prawdopodobnie jeden z zatrzymanych pchnął dwukrotnie nożem kierowcę taksówki, który przyjechał po klienta. 18 i 19-latek wcześniej byli kilkakrotnie wypraszani z klubu w związku z agresywnym zachowaniem. Dzisiaj policjanci będą wyjaśniali wszystkie okoliczności tej sprawy.

Śródmiejski patrol został wezwany po 3.00 nad ranem w niedzielę na ul. Świętokrzyską. Jak się okazało, podczas awantury wywołanej przez dwóch nastolatków z Czeczenii, doszło tam do pchnięcia nożem. Policjanci zaczęli natychmiast szukać opisanych przez świadków mężczyzn. Namierzyli ich na Marszałkowskiej podczas ucieczki w kierunku Pl. Bankowego.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 19 lat. Obaj mieli zakrwawione ubrania. Przy 18-latku policjanci znaleźli nóż, który miał w kieszeni bluzy. Obaj mężczyźni trafili do komendy przy Wilczej. 18-latek miał promil alkoholu w organizmie, a jego kolega prawie 0,4 promila. W tym czasie ranny taksówkarz trafił do szpitala.

Śródmiejscy dochodzeniowy pracowali nad sprawą od momentu zatrzymania obu mężczyzn. Jak ustalili cudzoziemcy, byli kilkakrotnie wypraszani z lokalu, bo zachowywali się agresywnie. Ich ofiarą padł, m.in. DJ, który grał w lokalu oraz klient restauracji. Pracownicy ochrony interweniowali kilkakrotnie w związku z zachowaniem nastolatków.

Śledczy ustalają, który z zatrzymanych był sprawcą pchnięcia nożem 35-letniego taksówkarza. Trwa przesłuchanie obu mężczyzn. Jeszcze dzisiaj powinni usłyszeć zarzuty.

ea/ah

Film Który z nich pchnął nożem taksówkarza?


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Który z nich pchnął nożem taksówkarza? (format flv - rozmiar 3 MB)

Powrót na górę strony