Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listami gończymi napadł na solarium

Data publikacji 02.12.2011

Mokotowscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 3 listami gończymi. Patryk K. ma na swoim koncie rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, włamanie i kradzież oraz karę dwóch lat pozbawienia wolności do odbycia. Teraz 21-latek jest również podejrzany o napad na solarium, który miał miejsce na początku tego roku. Wczoraj usłyszał w prokuraturze zarzut za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Kryminalni wpadli na trop mężczyzny ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, który jest poszukiwany trzema listami gończymi. Z ich informacji wynikało, że Patryk K. przebywa na terenie Rembertowa. Tam też zatrzymali 21-latka. Mężczyzna ma na swoim koncie rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, włamanie oraz kradzież.

Policjanci przewieźli zatrzymanego do komendy. Kolejne czynności w jego sprawie należały do funkcjonariuszy zwalczających przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu, którzy wytypowali go jako sprawcę napadu na solarium. Do zdarzenia doszło w styczniu tego roku. Jak ustalili wówczas stróże prawa, zamaskowany mężczyzna sterroryzował pracownicę atrapą broni, a następnie ukradł telefon komórkowy, saszetkę z pieniędzmi i inne przedmioty. Dzięki żmudnej pracy policjantów sprawca tego rozboju również poniesie odpowiedzialność za swoje czyny.

Wczoraj mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. 21-latek usłyszał zarzut rozboju. Na wniosek prokuratora dziś sąd zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu Patryka K. Mężczyzna ma już do odbycia zasądzoną karę dwóch lat pozbawienia wolności.

 

ak, mb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.27 MB)

Powrót na górę strony