Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się na konto bankowe i ukradł pieniądze

Data publikacji 01.12.2011

Zarzuty kradzieży i naruszenia tajemnicy korespondencji usłyszał obywatel Ukrainy. 19-latek poprzez Internet podszył się pod stronę banku i bezprawnie włamał się na konto pokrzywdzonego. W ten sposób młody człowiek wszedł w posiadanie 4500 zł. Mężczyzna został zatrzymany przez wolskich kryminalnych. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że z jego konta bankowego zniknęło 4500 zł, natychmiast o zdarzeniu poinformował policję. Sprawą od razu zajęli się wolscy kryminalni.

Podjęte działania oraz współpraca z bankiem doprowadziła funkcjonariuszy do ustalenia sprawcy czynu. Z pierwszych informacji wynikało, że 19-letni obywatel Ukrainy podszywając się pod jeden z banków internetowych bezprawnie uzyskał dostęp do konta. W ten sposób przelał na swoje konto 4500 złotych.

Przez kilka miesięcy policjanci poszukiwali 19-latka, mężczyzna nie ma stałego miejsca pobytu w kraju. Szeroko zakrojone działania operacyjne prowadzone przez kryminalnych z wydziału dw z przestępczością przeciwko mieniu doprowadziły do ustalenia jego miejsca pobytu. 19-latek został zatrzymany na jednej z uczelni w Śródmieściu.

Śledczy przedstawili mu zarzuty kradzieży w zbiegu z naruszeniem tajemnicy korespondencji. Za te przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieuczciwego obywatela Ukrainy zajmie się niebawem sąd i to on zadecyduje o jego dalszym losie.

dt, jk
 

Powrót na górę strony