Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodowi w rękach Policji

Data publikacji 01.12.2011

Dzięki szybkiej reakcji bemowskich wywiadowców zatrzymano dwóch sprawców włamania do samochodu. Obaj 20-letni obywatele Litwy próbowali ukraść zaparkowane na jednym z bemowskich osiedli audi. Wartość samochodu oszacowano na kwotę około 23 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Dzisiaj o ich dalszym losie prawdopodobnie zadecyduje sąd. Za czyn, którego się dopuścili grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilkanaście minut po 3:00 na numer alarmowy zadzwoniła osoba z informacją o włamaniu do samochodu. Na miejsce natychmiast wysłano policyjne załogi. Na jednym z osiedli na Bemowie wywiadowcy zauważyli dwóch mężczyzn, którzy siedzieli w audi i majsterkowali przy desce rozdzielczej. Gdy obserwowani zauważyli zbliżających się do nich mundurowych, błyskawicznie wyskoczyli z samochodu i zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 23-letni obywatel Litwy.

Mundurowi przy mężczyźnie ujawnili śrubokręty, rękawiczki, wkretarkę, nawigację i moduł terenowy.

W tym samym czasie druga załoga mundurowa penetrowała okolicę. Policjanci szybko ustalili, że sprawcy na miejsce przyjechali peugeotem. We wnętrzu pojazdu policjanci ujawnili trzeciego z mężczyzn. 30-latek słysząc odgłosy Policja przestraszył się i mając nadzieję, że nikt go nie znajdzie nakrył się kocem i schował między tylnymi siedzeniami. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na ul. Raginisa.

Obaj obywatele Litwy usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu. Prowadzący sprawę złożyli w prokuraturze wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledczy ustalili już dane trzeciego ze sprawców, jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

dt, jb
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.05 MB)

Powrót na górę strony