Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brutalnie go pobili i okradli

Data publikacji 30.11.2011

Zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszało trzech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Legionowa. Do przestępstwa doszło na Alei Róż. Przechodzący tamtędy chłopak został napadnięty i dotkliwie pobity. 18-letniemu Bartoszowi P. i o rok starszemu Patrykowi R. grozi do 12 lat więzienia. 16-letni sprawca czynu karalnego odpowie za to, co zrobił przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu na Alei Róż w Legionowie. Idącego chodnikiem chłopaka zaczepiło trzech znanych mu mężczyzn. Bardzo szybko słowne zaczepki zamieniły się w brutalny atak. Sprawcy rzucili się na swoją ofiarę, bijąc ją pięściami po twarzy i całym ciele. Kiedy chłopak przewrócił się napastnicy przy pomocy konara kilkakrotnie uderzyli pokrzywdzonego w głowę zabierając mu telefon.

Ofiara ostatkiem sił zdołała wyrwać się swoim oprawcom i uciec do domu. Kiedy rodzice chłopca zobaczyli, w jakim stanie wrócił do domu ich syn o tym, co się stało zawiadomili oficera dyżurnego policji.

Pobity i okradziony chłopak dokładnie opisał funkcjonariuszom, jak wyglądali napastnicy i w którym kierunku poszli. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Po kilkudziesięciu minutach cała trójka została zatrzymana. Funkcjonariusze odzyskali także zrabowany wcześniej telefon komórkowy.

18-letniemu Bartoszowi P. i 17-letniemu Patrykowi R. za rozbój grozi do 12 lat więzienia. 16-letni sprawca czynu karalnego za to, co zrobił stanie przed sądem rodzinnym.

ea/rsz

Powrót na górę strony