Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad rodzicami

Data publikacji 30.11.2011

3 miesiące aresztu zastosował sąd wobec 23-letniego sprawcy przemocy domowej. Młody mężczyzna od 5 lat zatruwał życie najbliższym. Po kolejnej awanturze i wybiciu 4 szyb w oknach domu trafił do grodziskiej komendy. Policjanci po przesłuchaniu rodziny potwierdzili, że Daniel Ż. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. Za to przestępstwo może spędzić za kratkami nawet najbliższych 5 lat.

Około 19.30 policyjny patrol został wysłany na jedną z posesji w Grodzisku, gdzie miało dojść do wybicia szyb w budynku mieszkalnym. Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili zniszczenie 4 szyb i ustalili, że ich sprawcą jest nietrzeźwy syn właścicieli, który ukrył się gdzieś na terenie posesji. Policjanci szybko odnaleźli i zatrzymali 23-latka.

Podczas rozmowy z pokrzywdzonymi w jednostce, funkcjonariusze dowiedzieli się, że to nie jedyne przestępstwo, jakie chłopak ma na swoim sumieniu. Z relacji rodziców wynikało, że syn od 5 lat wszczyna awantury, podczas których ubliża i łapie za gardło matkę lub szarpie i wyzywa ojca. Wielokrotnie kradł też pieniądze i cenne przedmioty z domu, a także groził pobiciem lub zniszczeniem wyposażenia mieszkania. Takie sytuacje powtarzają się, gdy 23-latek jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Po przesłuchaniu obojga rodziców policjanci potwierdzili, że Daniel Ż. znęca się fizycznie i psychicznie nad nimi. Po wytrzeźwieniu zatrzymany taki właśnie zarzut usłyszał od dochodzeniowców. Sędzia zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 23-latka na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo Daniel Ż. może spędzić w więzieniu nawet 5 najbliższych lat.

ea/kz
 

Powrót na górę strony