Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy serii włamań do piwnic

Data publikacji 25.11.2011

Tylko w ciągu jednego dnia włamali się do jedenastu piwnic. Policjanci z ursynowskiego komisariatu zatrzymali sprawców serii włamań do pomieszczeń gospodarczych. 34-letni Marcin F. oraz 30-letni Albin M. wpadli krótko po tym, jak próbowali okraść lub włamali się do kilkunastu piwnic. W ręce funkcjonariuszy trafił także ich wspólnik 19-letni Rafał G. Stróże prawa odzyskali część skradzionych przedmiotów. Mężczyznom, którzy zostali objęci policyjnym dozorem, grozi kara do 10 lat więzienia.

Mundurowi zostali powiadomieni o włamaniu do piwnicy w jednym z bloków przy ulicy Amundsena. Na miejsce natychmiast udał się patrol, który był w pobliżu miejsca przestępstwa. Kiedy stróże prawa poszukiwali sprawców, zwrócili uwagę, że pod balkonem bloku przy ulicy Miklaszewskiego leżą opony samochodowe. W kolejnym budynku, na klatce schodowej znaleźli aluminiowe felgi oraz rower górski. Wszystko wskazywało na to, że przedmioty zostały skradzione i ktoś przygotował je do wyniesienia. Policjanci postanowili obserwować to miejsce.

Po dwóch godzinach na klatkę schodową wszedł mężczyzna, który gdy tylko zorientował się, że nie jest sam, postanowił szybko opuścić budynek. Przed blokiem wpadł jednak w ręce mundurowych. Stróże prawa zatrzymali również jego znajomego, który czekał w volkswagenie zaparkowanym w pobliżu W samochodzie policjanci znaleźli fifkę z roślinnym suszem oraz torebkę z białym proszkiem. Poza tym zabezpieczono klucze, akumulator, siekierę oraz wędkę. Marcin F. oraz Albin M. trafili do policyjnego aresztu.

Na miejsce został wezwany przewodnik z psem oraz grupa dochodzeniowo- śledcza. Z pierwszych informacji, jakie wpłynęły do policjantów wynikało, że w blokach przy ulicy Miklaszewskiego oraz Amundsena okradziono lub próbowano się włamać do kilkudziesięciu piwnic. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. Musieli ustalić właścicieli piwnic oraz ustalić liczbę włamań, które na koncie mają mężczyźni. Efektem ich pracy było zatrzymanie wspólnika dwójki wcześniej zatrzymanych - Rafała G.

Wszystko wskazywało na to, że tylko tego dnia mężczyźni próbowali lub włamali się do jedenastu piwnic. Sprawcy przecinali, wyłamywali lub wyginali zabezpieczenia w pomieszczeniach, a następnie kradli z nich cenniejsze przedmioty tj.: opony, walizkę, felgi, czy dziecięcy motorek. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych rzeczy. Rafał G. , Marcin F. oraz Albin M. usłyszeli już zarzuty. 30-latek odpowie także za posiadanie marihuany i amfetaminy. Wczoraj mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

ak, mb
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.68 MB)

Powrót na górę strony