Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za oszustwo

Data publikacji 23.11.2011

Zarzuty oszustwa w warunkach recydywy usłyszał Paweł N. 29-latek nakłonił swojego znajomego do zawarcia umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych i przekazania mu uzyskanego w ten sposób telefonu komórkowego. Ponadto obiecał, że aparat zwróci, a umowę przerejestruje na siebie. Mężczyzna jednak tego nie zrobił i został zatrzymany przez wolskich mundurowych. Wartość strat została wyceniona na 900 zł. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec Pawła N. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Za ten czyn grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ujawnili, że Paweł N. popełnił oszustwo. Jak ustalili śledczy, mężczyzna nakłonił swojego znajomego do zawarcia umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych i przekazania mu uzyskanego w ten sposób telefonu komórkowego.

Następnie obiecał, że umowę przerejestruje na siebie, a komórkę zwróci. Jednak nie zrobił tego. Pokrzywdzony o wszystkim zawiadomił wolską komendę. Sprawa od razu zajeli się kryminalni. Ustalili miejsce pobytu sprawcy i zatrzymali 29-latka.

Śledczy przedstawili Pawłowi N. zarzuty oszustwa. Szybko wyszł na jaw, że męzczyzna był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa. Sąd zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Za oszustwo kodek karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/jk
 

Powrót na górę strony