Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawała towar bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 23.11.2011

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 56-letnią kobietę, która na targowisku miejskim w Legionowie sprzedawała papierosy i spirytus pochodzący najprawdopodobniej z przemytu. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym Hannie A. grozi kara grzywny i przepadek zabezpieczonego mienia.

Targowisko miejskie w Legionowie to miejsce, w którym spotykają się nie tylko uczciwi kupcy, ale niestety również ci, którzy usiłują sprzedać towary z nielegalnego źródła. Wiedzą o tym funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej legionowskiej komendy Policji. Każdego dnia sprawdzają stoiska i miejsca, w których może dochodzić do nielegalnego handlu. Tak było również wczoraj. Policjanci zauważyli kobietę, która próbowała sprzedać przygodnym klientom papierosy i spirytus bez polskich znaków akcyzy.

Reakcja mogła być tylko jedna, zatrzymanie 56-latki i zabezpieczenie całego towaru. W sumie policjanci ujawnili 400 paczek papierosów i 5 litrów spirytusu o czarnorynkowej wartości ponad 3.000 złotych. Tyle właśnie straciła Hanna A., odebrane mienie ulegnie najprawdopodobniej przepadkowi. Ponadto kobiecie zgodnie z kodeksem karno skarbowym grozi jeszcze kara grzywny.

 

ak, rsz

Powrót na górę strony