Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stworzył realne zagrożenie

Data publikacji 22.11.2011

Według informacji policjantów z Nasielska sprawca groził kobiecie pobiciem. Na potwierdzenie swoich słów oblał jakąś substancją drzwi pokrzywdzonej i podpalił je. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego Krzysztofa W. Wczoraj sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny dwumiesięcznego aresztu. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń nasielskich policjantów wynika, że wszystko zaczęło się na początku października br. Wówczas to, mężczyzna najprawdopodobniej zaczął grozić swojej żonie pobiciem. W piątek, 18 listopada kobieta zdecydowała się poinformować o groźbach funkcjonariuszy.  W trakcie prowadzonego postępowania do policjantów dotarła informacja, że ktoś podpalił wycieraczkę oraz drzwi do mieszkania zgłaszającej.

W sobotę rano policjanci z Nasielska zatrzymali Krzysztofa W.  Zanim został przesłuchany, musiał wytrzeźwieć, gdyż miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przez policjantów  prokurator przedstawił Krzysztofowi W. zarzuty gróźb karalnych oraz sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia poprzez podpalenie. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 8 lat.  Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy.

dt, ij

Powrót na górę strony