Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad matką

Data publikacji 07.11.2011

Sąd aresztował tymczasowo 34-letniego Piotra L. Mężczyzna od ponad roku znęcał się nad matką. W maju bijąc ją, złamał jej nogę. Kobieta do dzisiaj posiada trudności z poruszaniem się - porusza się o kulach. Kilka dni temu Piotr L. wszedł na dach budynku, w którym mieszkała. Aby dostać do mieszkania matki z dachu wszedł na parapet i nożem wybił szybę w oknie kuchennym. Przerażona kobieta uciekła z mieszkania i powiadomiła policjantów z Jagiellońskiej.

W sierpniu policjanci z północnopraskiej prewencji zatrzymali poszukiwanego do sprawy znęcania się nad matką 34-letniego Piotra L. Mężczyzna wszczynał awantury, złośliwie niepokoił, bił i groził jej śmiercią. W nocy z 4 na 5 maja kolejny raz bijąc, złamał jej nogę. Kobieta przeszła wtedy operację. Do dzisiaj posiada trudności z poruszaniem się - porusza się o kulach. Prokuratura zastosowała wtedy wobec 34-latka dozór policji.

Kilka dni temu Piotr L. wszedł na dach budynku, w którym mieszkała jego matka. Aby dostać się do jej mieszkania z dachu wszedł na parapet i nożem wybił szybę w oknie kuchennym. Przerażona matka uciekła z mieszkania i powiadomiła policjantów z Jagiellońskiej. Ci przyjęli od niej zawiadomienie o zniszczeniu wartego 400 złotych mienia. Ponieważ Piotr L. od sierpniowego zatrzymania cały czas nachodził matkę i dręczył ją prokuratura wystawiła nakaz doprowadzenia 34-latka do prokuratury.

Prokurator zmieniając zarzut znęcania się nad matką tj. czas - od września 2010 roku do listopada 2011 roku, stawiając mu zarzuty zniszczenia mienia oraz kradzieży lusterka - policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że był sprawcą kradzieży lusterka samochodowego, gdzie straty wyniosły 860 złotych., wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec Piotra L. tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do niego. Za znęcanie się grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna wielokrotnie siedział w więzieniu min. za zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem, rozbój oraz fałszowanie pieniędzy.

ea/mb


 

Powrót na górę strony