Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali pobić interweniujących policjantów

Data publikacji 03.11.2011

Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i znieważenia policjantów usłyszą dzisiaj trzej mężczyźni. Zaatakowali interweniujących policjantów wyzywając ich i szarpiąc za odzież, mimo wielokrotnych prób wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Wcześniej celem ich ataku był rowerzysta. Mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zauważyli na trasie Łazienkowskiej trzech mężczyzn, których zachowanie wskazywało jednoznacznie, że są pod wpływem alkoholu. Jeden z nich zaczepiał jadącego ścieżką rowerową cyklistę. Funkcjonariusze widzieli, że próbuje uderzyć rowerzystę. Policjanci natychmiast podjęli interwencję.

Od razu zostali zaatakowani, najpierw wyzwiskami, które nie nadają się do powtórzenia, później sprawcy zaczęli szarpać funkcjonariuszy za odzież. Mimo wielokrotnych wezwań do zachowania zgodnego z prawem, sprawcy nie chcieli odpuścić. Policjanci użyli więc gazu i założyli agresywnym napastnikom kajdanki.

Andrzej W. (45 l.), Krzysztof Sz. (44 l.) i Patryk S. (32 l.) zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy przy ul.Wilczej. Badanie alkomatem wykazało od 1,9 do 2,9 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy trafili do izby wytrzeźwień.

Śródmiejscy dochodzeniowy przedstawią dzisiaj mężczyznom zarzuty.

dt, ah

Powrót na górę strony