Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem kuchennym

Data publikacji 02.11.2011

Interweniujących policjantów zaatakowali trzej bracia. Jeden z nich ruszył na funkcjonariuszy z nożem kuchennym. Cała trójka została zatrzymana. 26-letni Tomasz W. po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów trafił na trzy miesiące do aresztu. Pozostali dwaj mężczyźni zostali objęci dozorami policyjnymi.

Wszystko zaczęło się od tego, że policjanci chcieli wykonać czynności służbowe z 21-letnim Grzegorzem K. Pojechali do jego mieszkania i wówczas, jego bracia razem z nim, zaatakowali funkcjonariuszy. Podczas, gdy dwaj mężczyźni grozili i szarpali się z kryminalnymi, nie dopuszczając do wykonania czynności służbowych, 26-letni Tomasz W. chwycił za nóż i ruszył na policjantów. Spostrzegł to jeden z policjantów i natychmiast wytrącił mu go z ręki. Razem z dwoma braćmi zatrzymany został także 20-letni Robert K. Cała trójka trafiła do policyjnych cel.

Po wstępnym wyjaśnieniu sprawy mężczyźni zostali przesłuchani. Grzegorzowi i Robertowi K. grozi odpowiedzialność za zmuszanie funkcjonariuszy do odstąpienia od wykonywanych czynności służbowych. Za tego typu przestępstwo, grozić może kara pozbawienia wolności do 3 lat. Dodatkowo Grzegorzowi K. przedstawiono zarzut znieważenia funkcjonariuszy. Czyn ten jest zagrożony nawet rokiem więzienia. Obaj mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym.

26-letni Tomasz W. usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza z użyciem noża oraz znieważenie interweniujących funkcjonariuszy. Za to pierwsze grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Na razie trafił na trzy miesiące do aresztu.

dt, ij


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.06 MB)

Powrót na górę strony