Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał i wyłudzał telefony

Data publikacji 27.10.2011

Stołeczni policjanci zatrzymali 24-letniego Igora P., który posługując się fałszywymi dokumentami wyłudzał telefony komórkowe, a do tego posiadał przy sobie środki odurzające i kradziony telefon. Policjanci z Wawra przeprowadzili czynności, które doprowadziły do przedstawienia mu 6 zarzutów. W prokuraturze zdecydowano o zastosowaniu wobec podejrzanego policyjnego dozoru.

Stołeczni policjanci od jakiegoś czasu rozpracowywali sprawę wyłudzeń telefonów komórkowych przy pomocy sfałszowanych dokumentów. Po wykonaniu szeregu ustaleń operacyjnych wpadli na trop 24-letniego Igora P. Zatrzymali go na terenie Wawra w momencie, kiedy po raz kolejny próbował dokonać oszustwa. W trakcie dalszych czynności wyszło również na jaw, że mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę, a w domu ukrywał kradziony telefon komórkowy.

Resztą zajęli się policjanci z komisariatu przy ulicy Mrówczej. Przeanalizowali zgromadzone materiały, przeprowadzili pozostałe sprawdzenia i ustalenia. Okazało się, że młody człowiek, posługując się fałszywymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach oraz kserokopiami dowodów osobistych wyłudzał telefony komórkowe od operatorów sieci telefonii komórkowych. Interesował go właściwie tylko jeden model aparatu, który kosztował prawie 1900 złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 6 zarzutów. Igor P. odpowie za trzykrotne oszustwo, jedno usiłowanie dokonania oszustwa, a także posiadanie narkotyków i paserstwo. W prokuraturze został objęty policyjnym dozorem.

ea/jw

Powrót na górę strony