Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili i okradli na imprezie urodzinowej

Data publikacji 24.10.2011

Policjanci z Bielan zatrzymali Dominika I. Jakuba J. i Mikołaja K., którzy wykorzystując złe samopoczucie kolegi, z którym byli na imprezie, pobili go i okradli. Dopiero następnego dnia koledzy powiadomili rodziców pokrzywdzonego, że dokonano na nim rozboju. Młodemu człowiekowi zabrano rzeczy o wartości 1680 złotych. Teraz trzem sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. Kilka tygodni temu 14-latek został zaproszony na imprezę urodzinową w Parku na Młocinach. Wśród gości zaproszonych był też Dominik I. 18-latek wraz z kolegami wykorzystał złe samopoczucie młodszego kolegi, dotkliwie go pobił i okradł, gdy ten poszedł do toalety. Sprawca zabrał swojej ofierze telefon komórkowy, zegarek, skórzaną kurtkę, koszulę, pasek i buty. Pobitego kolegę zostawił nieopodal toalety i uciekł. Kilka minut później losem kolegi zainteresowała się jedna z koleżanek i zaczęła go szukać. Pokrzywdzony został zaprowadzony do domu znajomego, a następnego dnia rano opowiedział o wszystkim matce.

14-latek wraz z mamą przyszli na komendę i złożyli zawiadomienie o rozboju. Nieletni nie znał sprawców, ale zapamiętał rysopis jednego z napastników. To wystarczyło kryminalnym z Bielan. Policjanci bardzo szybko ustalili kim był jeden ze sprawców i gdzie mieszka.

Dominik I. został zatrzymany. Prokurator przedstawił mu zarzut za rozbój. Matka ofiary wyceniła straty na 1680 złotych.

Dwa dni później w rękach funkcjonariuszy znaleźli się dwaj koleni sprawcy rozboju. Jakub J. i Mikołaj K. zostali zatrzymani. Obu mężczyznom już zostały przedstawione zarzuty. W stosunku do całej trójki sąd zastosował policyjny dozór. Teraz 3 kolegom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

dt, eb

Powrót na górę strony