Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana po 17 latach

Data publikacji 31.03.2009

Sześć osób poszukiwanych, a wśród nich poszukiwaną 3 listami gończymi od 17 lat za oszustwa 37-letnią kobietę zatrzymali policjanci z Piaseczna, Konstancina-Jeziorny i Tarczyna. Maria T. wpadła kompletnie zaskoczona w Tarczynie. Dwie inne osoby poszukiwane nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego odbędą kary za kradzież i uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, a w stosunku do 3 pozostałych ustalono miejsca pobytu.

Przez cały dzień policjanci zajmujący się poszukiwaniami z Piaseczna, Komstancina i Tarczyna prowadzili działania mające na celu zatrzymanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W wyniku tych działań zatrzymali sześć osób poszukiwanych, w tym jedną 3 listami gończymi, dwie osoby nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego i trzy osoby do ustalenia miejsca pobytu.

37-letnia Maria T. była poszukiwana od 17 lat. Trzy listy gończe za kobietą wydały prokuratury rejonowe w Mińsku Mazowieckim, Chodzieży i Nowej Hucie, a o ustalenie miejsca pobytu wystąpiła prokuratura z Przeworska. Maria T. poszukiwana była m.in. za oszustwa. Postanowiła uciec od odpowiedzialności karnej i przez 17 lat ukrywała się w różnych miejscach. Z policyjnych informacji wynikało, że może ukrywać się na przedmieściach Tarczyna. Taka sytuacja była do wczoraj, gdy policjanci z komisariatu w Tarczynie zatrzymali poszukiwaną kobietę.

Z kolei nakazy doprowadzenia do aresztu śledczego za 51-letnim Andrzejem J., który uchylał się od obowiązku alimentacyjnego i 23-letnim Tomaszem L. za kradzież, wydał sąd rejonowy Warszawa Mokotów.
Trzy kolejne osoby poszukiwane były do ustalenia miejsca pobytu przez komorników sądowych. Policjanci z Tarczyna ustalili miejsce pobytu 58-letniego Edwarda H., a policjanci z Konstancina-Jeziorny ustalili miejsca pobytu 73-letniego Marka Z. i 52-letniego Piotra R.

dt, hkk

Powrót na górę strony