Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden z zatrzymanych chciał przekupić interweniujących policjantów

Data publikacji 21.10.2011

Dwie osoby w wieku 20 i 28 lat zatrzymane przez policjantów z Legionowa usłyszały już zarzut posiadania narkotyków i obietnicy wręczenia korzyści majątkowej. Mężczyźni staną teraz przez sądem, za tego typu przestępstwo grozi im odpowiednio do 3 i do 10 lat pozbawienia wolności.

Do obu zatrzymań doszło w Legionowie. Pierwszy z mężczyzn wpadł we wtorek na jednej ze stacji benzynowych. Podejrzenia policjantów z wydziału kryminalnego wzbudziło dość dziwne jak na klienta stacji paliw zachowanie 28-letniego kierowcy bmw. Szybko okazało się, że powodem tego były narkotyki, które Rafał G. miał przy sobie. Znaleziona i zabezpieczona przez policjantów amfetamina będzie teraz dowodem w sprawie. Za posiadanie narkotyków mężczyźnie grożą 3 lata więzienia.

Do drugiego z zatrzymań doszło wczoraj w nocy na ulicy Siwińskiego. Patrol prewencji podczas legitymowania i późniejszego sprawdzenia znalazł przy 20-letnim Filipie N. marihuanę. Notowany już wcześniej w policyjnych kartotekach mężczyzna, zdając sobie sprawę z powagi sytuacji chcąc uniknąć kary zaproponował interweniującym policjantom 200 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od czynności. Tym, co zrobił pogrążył się jeszcze bardziej. Teraz za posiadanie narkotyków i obietnicę wręczenia korzyści majątkowej grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz

Powrót na górę strony