Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy

Data publikacji 20.10.2011

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informacje o mężczyźnie, który na bazarze w Falenicy trudni się handlem papierosami bez polskiej akcyzy. Funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego Romana M. w zasadzie na gorącym uczynku, w momencie, kiedy właśnie sprzedawał klientom nielegalne papierosy. Zabezpieczono 703 paczki papierosów.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą ustalili, że na terenie bazaru w Falenicy dochodzi do handlu nielegalnym towarem. Z pozyskanych informacji wynikało, że mężczyzna w średnim wieku przyjeżdża dostawczym samochodem i w nim przechowuje papierosy, które oferuje klientom w okazyjnych cenach.

Stróże prawa udali się na bazar. Podjęli obserwację. Po krótkim czasie zlokalizowali wskazywanego mężczyznę. Bardzo szybko przystąpili do zatrzymania, spostrzegli bowiem, że 38-latek sprzedaje przechodzącym osobom papierosy. Podczas interwencji funkcjonariusze zabezpieczyli 703 paczki papierosów, z których żadna nie posiadała znaków polskiej akcyzy skarbowej. Były to papierosy pochodzące zza wschodnich granic.

Roman M. usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

 

ak, jw

 

Powrót na górę strony