Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni przejęli znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 18.10.2011

Kryminalni z Mokotowa zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Policjanci znaleźli w mieszkaniu zatrzymanego Karola P. marihuanę, kokainę oraz tabletki ekstazy. Podczas policyjnej akcji wpadła również znajoma 24-latka, która próbowała wyrzucić przez okno woreczek z roślinnym suszem. Mężczyzna odpowie także za próbę przekupienia policjantów. Wczoraj został tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia. Karolina K., która została objęta policyjnym dozorem może trafić za kratki na 3 lata.

Policjanci udali się do jednego z mieszkań na Mokotowie, gdzie według zdobytych przez nich informacji mogła przebywać osoba posiadająca narkotyki, poszukiwana listem gończym. Gdy Karol P. po otworzeniu drzwi policjantom, dowiedział się, w jakim celu przybyli, próbował je zatrzasnąć. Został jednak natychmiast obezwładniony, a funkcjonariusze uniemożliwili kobiecie znajdującej się w mieszkaniu, wyrzucenie przez okno torebki z marihuaną.

Policjanci podczas przeszukania mieszkania znaleźli torebki strunowe z różnego rodzaju substancjami. Łącznie przejęto prawie 137 gramów suszu roślinnego, 6 tabletek ekstazy oraz blisko 7 gramów kokainy. Funkcjonariusze zabezpieczyli też wagę elektroniczną oraz kilka telefonów komórkowych. Zatrzymany próbował przekupić policjantów, przekonując ich, by zatrzymali pieniądze i obiecując im ”dolę” z prowadzonych przez siebie interesów. Karol P. i jego o rok starsza znajoma trafili do policyjnego aresztu. Oboje byli już w przeszłości karani za przestępstwa narkotykowe, a mężczyzna dodatkowo za usiłowanie wręczenia łapówki.

Kryminalni ustalają teraz, gdzie mężczyzna zaopatrywał się w narkotyki i czy je sprzedawał. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i próbę skorumpowania policjantów może mu grozić 10 lat więzienia. Karolinie K. grozi kara do 3 lat więzienia.

ea/mb
 

Powrót na górę strony