Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Buty nie trafią do klientów

Data publikacji 31.03.2009

30 par butów o wartości 9 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą podczas wspólnych działań przeprowadzonych z przedstawicielami izby celnej. Funkcjonariusze zatrzymali również obywatela Nigerii, 28-letniego Ede L., do którego należało podrobione obuwie. Wszystkie pary opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Z informacji, która dotarła do funkcjonariuszy wynikało, że w alejce biegnącej wzdłuż parkingu autobusowego przy dworcu PKS Stadion obywatel Nigerii handluje podrobionym obuwiem sportowym.

Po krótkiej obserwacji, policjanci potwierdzili informacje. Mężczyzna sprzedawał buty, które posiadały znaki towarowe znanych, renomowanych firm, produkujących odzież i obuwie sportowe. Cały asortyment, oferowany przez młodego mężczyznę, nie miał nic wspólnego z oryginalnym towarem. Buty, które sprzedawał 28-letni Ede L. wykonane były z niskiej jakości materiałów i posiadały mnóstwo wad wykończeniowych. Policjanci zatrzymali handlarza i zabezpieczyli towar, który miał na stoisku. Było to 30 par butów dwóch znanych firm o łącznej wartości około 9 tysięcy złotych.

Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właścicielowi przyjdzie ponieść odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Obywatelowi Nigerii grożą 2 lata więzienia.

ea/jw

Powrót na górę strony