Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za usiłowanie rozboju

Data publikacji 17.10.2011

Policyjnym dozorem zostali objęci dwaj mężczyźni, którzy będą odpowiadali za usiłowanie rozboju. Patryk K. oraz Kamil K. zaatakowali stojącego na przystanku mężczyznę, któremu próbowali zabrać reklamówkę z piwem. 19-latek i jego 20-letni znajomy zostali zatrzymani przez mundurowych już kilka minut po zdarzeniu. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Policjanci zostali wezwani w rejon Alei Lotników, gdzie na przystanku autobusowym miała mieć miejsce awantura. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że został on zaatakowany przez dwóch mężczyzn, w momencie kiedy nie zgodził się oddać im piwa. Sprawcy uderzyli go w twarz, szarpali za odzież, przewrócili na ziemię, a potem próbowali zabrać reklamówkę z alkoholem. Zostali jednak spłoszeni przez znajdujące się w pobliżu osoby.

Mundurowi znając rysopis sprawców zatrzymali ich krótko po zdarzeniu. Kamil K. oraz Patryk K. byli pijani. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj 19-latek oraz 20-latek usłyszeli w prokuraturze zarzut za usiłowanie rozboju i zostali objęci policyjnym dozorem. Teraz mogą trafić za kratki nawet na 12 lat.

ea/mb

 

Powrót na górę strony