Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przy sobie miała tylko część towaru, resztę ukryła

Data publikacji 17.10.2011

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 55-letnią obywatelkę Białorusi. Kobieta wpadła w chwili, kiedy z pobliskiej posesji przenosiła na miejskie targowisko torby z papierosami o czarnorynkowej wartości ponad 3 tysięcy złotych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

410 paczek papierosów o wartości przekraczającej 3 tysiące złotych. Tyle znaleźli i zabezpieczyli legionowscy policjanci w minioną sobotę podczas działań wymierzonych w osoby sprzedające wyroby alkoholowe i tytoniowe bez polskich znaków akcyzy.

Papierosy należały do 55-letniej obywatelki Białorusi, która wcześniej wielokrotnie była już zatrzymywana przez miejscowych policjantów, właśnie za nielegalny handel wyrobami tytoniowymi. Tym razem kobieta została zatrzymana w chwili, kiedy wychodziła z torbą pełną papierosów z posesji znajdującej się w bliskiej odległości od targu. Szybko wyszło na jaw, że to tylko część kontrabandy. Na podwórku policjanci znaleźli kolejne dwie torby wypełnione po brzegi papierosami. W sumie 410 paczek.

Taki sposób ukrycia i przerzutu towaru miał uchronić kobietę przed ewentualną wpadką i utratą mienia. 55-latka po raz kolejny stanie teraz przed sądem. Za popełnione wykroczenie zgodnie z Ustawą Karno Skarbową grozi jej kara grzywny.

ea/rsz

Powrót na górę strony