Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadała grożąc strzykawką

Data publikacji 31.03.2009

Kryminalni z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali Michalinę G. lat 24, którą podejrzewa się o dokonanie co najmniej trzech rozbojów w centrum. Młoda kobieta napadła na inne osoby grożąc im zakłuciem strzykawką z niebezpieczną substancją. W przeszłości notowana była za kradzieże i przestępstwa narkotykowe. Za czyn, którego się dopuściła grozi jej do 12 lat więzienia.

Wczoraj po 16.00 kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali przy ul. Al. Jerozolimskich 24-letnią Michalinę G. Młoda kobieta została wytypowana przez nich jako sprawczyni, co najmniej trzech napadów w centrum Warszawy. Sposób działania kobiety za każdym razem był podobny. Sprawczyni podchodziła do wcześniej wytypowanej ofiary i grożąc użyciem strzykawki z niebezpieczną substancją wymuszała wydanie pieniędzy. Każdorazowo wybierała ustronne miejsca i działała w godzinach wieczornych.

Wszystkie wytypowane napady miały miejsce w tym roku, a ostatni z nich pod koniec marca. Wtedy zaatakowała około 19.00 przy skrzyżowaniu ulic Andersa i Anielewicza. Kobieta ukradła 50 złotych i uciekła. O zdarzeniu poinformowano policjantów ze Śródmieścia, którzy natychmiast przystąpili do działania.

Dzisiaj na podstawie zebranego materiału dowodowego Michalina G. trafi do prokuratury, gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzuty rozboju z niebezpiecznym narzędziem. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia. Młoda kobieta w przeszłości była wielokrotnie notowana za kradzieże i przestępstwa narkotykowych.

dt, to

Powrót na górę strony