Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działalność z „lewym alkoholem” zlikwidowana

Data publikacji 14.10.2011

Działalność przynoszącą stałe źródło dochodu zlikwidowali policjanci mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Zatrzymany w tej sprawie 51-letni mężczyzna sprzedawał „lewy” alkohol głównie stałym klientom. Wczoraj został przesłuchany. Zabezpieczony alkohol zostanie przesłany do badań. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zainteresowali się uzyskaną informacją o nielegalnym handlu alkoholem w jednym z mieszkań na Mokotowie. Stróże prawa zaczęli obserwować lokal. Kiedy okazało się, że wyszła z niego osoba, która właśnie zakupiła trefny towar postanowili wejść do środka. W mieszkaniu zastali 51-latka. Policjanci zabezpieczyli tam zakrętki po wódce, plastikowe pojemniki z cieczą o zapachu alkoholu oraz butelki o różnej pojemności.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Wczoraj został on przesłuchany. Teraz zabezpieczony alkohol zostanie przesłany na specjalistyczne badania w celu sprawdzenia, czy nadaje się on do celów spożywczych. Za handel alkoholem bez wymaganych przepisami zezwoleń grozi kara do 5 lat więzienia.

dt, mb

 

Powrót na górę strony