Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czterech zatrzymanych do pobicia przy użyciu tzw."tulipana”

Data publikacji 14.10.2011

Ubiegłej nocy czterech mężczyzn przy użyciu tzw. „tulipana” pobiło przed jednym ze sklepów, 29-latka. Mężczyzna z licznymi obrażeniami twarzy, nieprzytomny trafił do szpitala. Wczoraj policjanci z Otwocka i Sobieni, zatrzymali wszystkich uczestników pobicia spod sklepu nocnego. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Ubiegłej nocy dyżurny karczewskiej komendy otrzymał informację, o pobiciu młodego mężczyzny przed jednym ze sklepów nocnych w gminie Sobienie-Jeziory. Według zgłaszającego w pobiciu miało brać udział czterech mężczyznach, którzy zaraz po zdarzeniu odjechali volkswagenem.

Funkcjonariusze z posterunku w Sobieniach-Jeziory, którzy jako pierwsi znaleźli się przed sklepem nocnym, do czasu przybycia pogotowia ratunkowego udzielali poszkodowanemu mężczyźnie w niezbędnym zakresie pomocy przedmedycznej.

29-latek z licznymi obrażeniami głowy, nieprzytomności został zabrany do szpitala. Jeszcze tej samej nocy policjanci z posterunku w Sobieniach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy po zdarzeniu wraz z pozostałymi odjechali poszukiwanym volkswagenem. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że poruszający się volkswagenem mężczyźni zatrudnieni byli w jednej firmie, a po pracy wspólnie spożywali alkohol. Gdy go zabrakło, przed jednym z nocnych sklepów wszczęli awanturę z będącym w tym czasie również nieopodal tej placówki handlowej, 29-latkiem. Z rąk została mu wyrwana butelka, a po jej rozbiciu tzw. „tulipanem” zadawano mu ciosy.

Wczoraj wieczorem w ręce otwockich kryminalnych wpadli pozostali dwaj poszukiwani do tej sprawy. Wszyscy zatrzymani przez policję mężczyźni mają od 24 do 44 lat i są mieszkańcami powiatu otwockiego i garwolińskiego.

Mundurowi z wydziału dochodzeniowego otwockiej komendy wyjaśnią teraz ich poszczególny udział w pobiciu młodego mężczyzny. Postępowanie to prowadzone jest pod nadzorem prokuratury w Garwolinie. Przestępstwo pobicia człowieka, przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

dt, js

Powrót na górę strony