Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust mieszkaniowy - szukamy pokrzywdzonych

Data publikacji 13.10.2011

Policjanci z komendy przy ul. Wilczej zatrzymali oszusta, który wynajmował cudze mieszkania. 34-letni Ireneusz G. usiłował wyłudzić zaliczkę w wysokości 1400 złotych. Policjanci ustalili, że oszukał w ten sposób co najmniej jedną osobę, ale niewykluczone, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej. Najprawdopodobniej dzisiaj mężczyzna usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwa. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia. Pokrzywdzonych oszukanych przez mężczyznę prosimy o zgłoszenie się do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, ul. Wilcza 21.

Do śródmiejskich policjantów trafiła sprawa oszustwa przy wynajmie mieszkania. Funkcjonariusze ustalili sposób działania sprawcy. Mężczyzna wynajmował mieszkanie w atrakcyjnym punkcie dzielnicy. Następnie zamieszczał ogłoszenie w popularnym serwisie o jego wynajmie. Kiedy zgłaszał się do niego zainteresowany ofertą, żądał opłaty z góry, z reguły za 6 miesięcy. Aby stać się bardziej wiarygodnym, przedstawiał potencjalnemu klientowi podrobione dokumenty, m.in. w postaci aktu nadania własności.

Na trop oszusta wpadli funkcjonariusze obsługujący zdarzenia. Policjanci ustalili, gdzie tym razem wynajął mieszkanie. Kiedy zapukali do jego drzwi, mężczyzna nie krył zdziwienia. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam podrobione dokumenty. 34-letni Ireneusz G., został zatrzymany.

W czasie sprawdzeń okazało się, że mężczyzna ten był już zatrzymywany przez policjantów z Mokotowa za takie same przestętstwa. Wszystkie osoby, które miały kontakt z oszustem przy wynamie mieszkania przy ul. Andersa 24, proszone są zgłoszenie się do KRP Warszawa I, ul. Wilcza 21 tel. 22 603 61-40 lub oficer dyżurny tel. 22-603-70-55.

dt, to/foto KRP Warszawa II
 

Powrót na górę strony