Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali nożem pasażera autobusu

Data publikacji 30.03.2009

Zaledwie kilku minut potrzebowali policjanci z komendy na Bielanach, aby zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o rozbój, do którego doszło w autobusie nocnym. Kilka godzin później dzielnicowi zatrzymali kolejnego sprawcę. Adrian O. i Rafał P. straszyli pasażera nożem, a potem go okradli. Łupem rozbójników padł telefon komórkowy. Za rozbój grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w autobusie nocnym. Do paseżera siedzącego w autobusie przysiadło się dwóch mężczyzn. W pewnym momencie jeden z nich wyjął nóż i zażądał wydania wartościowych rzeczy. Napastnicy okradli pasażera. Ich łupem padł telefon komórkowy. Sprawcy ze skradzioną komórką uciekli. Pokrzywdzony o całym zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego bielańskiej komendy. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców rozboju.

Mundurowi zaczęli jeździć ulicami Bielan w poszukiwaniu napastników. Pokrzywdzony dokładnie opisał obu sprawców napadu. Kilka minut później Adrian O. był już w rękach policjantów prewencji Dzielnicowi, którzy zostali poinformowani o tym, jak wygląda drugi z mężczyzna, od razu skojarzyli, kim jest sprawca. Rafał P. doskonale znany bielańskim policjantów, został zatrzymany kilka godzin po napadzie. Policjanci odzyskali skradziony telefon.

Obu mężczyznom zostały przedstawione zarzuty za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Koledzy już klika razy w tym roku mieli stawiane zarzuty za różne przestępstwa, między innymi za kradzież i groźby. Tym razem prokurator wystąpił w wnioskiem o zastosowanie wobec 28-letniego Adriana O. i 25– letniego Rafał a P. aresztu. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

ak, eb

 

Powrót na górę strony