Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał przy wynajmie mieszkania

Data publikacji 10.10.2011

Zarzuty oszustwa i przywłaszczenia pieniędzy usłyszał Dariusz W. Mężczyzna oferował przez Internet mieszkanie do wynajęcia, które nie należy do niego. Ponadto po podpisaniu umowy i pobraniu zaliczki w kwocie 3000 złotych – lokalu jednak nie przekazał najemcy. Policjanci ustalili, że 48-latek oszukał także dwie inne osoby na kwotę 5200 zł. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

Do komendy policji zgłosiła się kobieta, która poinformowała policjantów, że została oszukana przy wynajmie mieszkania. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. Mundurowi ustalili, że pokrzywdzona kobieta przekazała wynajmującemu lokal 3 tysięce złotych  zaliczki, ale wciąż nie otrzymała od niego kluczy. Poza tym, gdy próbowała odzyskać przekazane pieniądze, kontakt z mężczyzną się urwał. Policjanci ustalili miejsce pobytu Dariusza W. i zatrzymali go.

Mężczyzna tłumaczył się mundurowym trudną sytuacją finansową. Śledczy ustalili, że w tej sprawie pokrzywdzone są jeszcze dwie inne osoby, od których wyłudził ponad 5 tysięcy złotych.

Dariusz W. usłyszał zarzuty oszustwa i przywłaszczenia pieniędzy. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

dt, jk
 

Powrót na górę strony