Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna walka z nielegalnym handlem

Data publikacji 10.10.2011

Policjanci pełniący służbę w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją codziennie organizują działania wymierzone w nielegalny handel wyrobami tytoniowymi i spirytusowymi bez polskich znaków akcyzy. Podczas wczorajszej akcji przeprowadzonej w rejonie jednego z targowisk funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 215 paczek papierosów, a także likiery, wódki i piwo w ilości kilkudziesięciu litrów. W sumie był to towar o czarnorynkowej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zatrzymano obywatelkę Ukrainy oraz Bułgara.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej systematycznie i na bieżąco prowadzą działania, które mają na celu ograniczenie i likwidację handlu wyrobami bez polskich znaków akcyzy.

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych mundurowi przeprowadzili czynności obserwacyjno-zasadzkowe, które zaowocowały zatrzymaniem 2 osób i zabezpieczeniem papierosów i alkoholu bez polskich banderoli.

Najpierw w ręce policjantów wpadła 44-letnia obywatelka Ukrainy, która oferował sprzedaż nielegalnych papierosów w bardzo atrakcyjnych cenach. Niedługo później funkcjonariusze zatrzymali 56-letniego Bułgara, który zaczepiał przechodniów i oferował im wyszukane alkohole bez akcyzy.

W sumie zabezpieczono 215 paczek papierosów, kilkadziesiąt litrów różnych alkoholi, między innymi likierów i wódek oraz 10 piw.

Zabezpieczony towar, nigdy nie trafi już na polski rynek.

ea/jw
 

Powrót na górę strony